niedziela, 26 marca 2017

Smażone paluszki tofu


Jeden ze sposobów na odczarowanie tofu, które samo w sobie jest nijakie w smaku ale łatwo chłonie inne smaki i aromaty.Składniki:

- 1 kostka tofu
- 2-3 ząbki czosnku
- przyprawa do mięsa ( użyłam przyprawy do kurczaka)
- wędzona papryka (opcjonalnie)
- sól, pieprz
- olej np. rzepakowy

Panierka wegańska:
- mąka z cieciorki
- woda
- bułka tarta ( można dodać sezam, płatki owsiane itp.)

Panierka wegetariańska:
- jajko
- bułka tarta ( można dodać sezam, płatki owsiane itp. )

Kostkę tofu kroimy wzdłuż krótszego boku na 1cm-plastry. Każdy plaster obsypujemy przyprawą, papryką wędzoną, jeśli potrzeba to solą i pieprzem. Czosnek obieramy i kroimy na plasterki. Mieszamy w misce czosnek i tofu, zalewamy wszystko olejem, tak żeby każde kawałek tofu był nim przykryty. Zamykamy i odstawiamy do lodówki na kilka godzin, najlepiej na całą noc. 

Następnie odsączamy z oleju, w którym moczyło się tofu. Oleju nie wyrzucamy! tylko wlewamy całość na patelnie, będziemy na nim smażyć paluszki.

Przygotowujemy panierkę wegańską: w 1 jednej misce mieszamy mąkę z cieciorki z wodą do otrzymania kleistej masy, w drugiej wysypujemy bułkę tartą. Każdy plaster tofu obtaczamy w mące z wodą , następnie w bułce i smażymy z obu stron na rozgrzanym oleju.

Panierka wegetariańska: 
w jednej misce rozbełtujemy jajko, do drugiej wsypujemy bułkę tartą. Obtaczamy tofu w jajku, następnie w bułce i smażymy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz